Zasady bezpieczeństwa w Szkole

INSTRUKCJA PRZECIWDZIAŁANIA SARS-COV-2

1. Do szkoły można uczęszczać wyłącznie bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych

2. Nie można przychodzić na zajęcia gdy domownicy przebywają na kwarantannie lub w izolacji   lub izolacji w warunkach domowych

3. Bezwzględnie należy stosować na terenie szkoły bezpieczny dystans społeczny wynoszący  1,5m.

4. Przy obydwu wejściach do szkoły znajduje się płyn do dezynfekcji rąk. Należy nim   każdorazowo wchodząc do budynku szkoły zdezynfekować ręce

5. W każdej sali lekcyjnej przy wejściu znajduje się płyn do dezynfekcji rąk. Należy przed zajęciami zdezynfekować ręce.

6. Na terenie szkoły należy nosić założoną maseczkę zakrywającą usta i nos

7. Maseczki należy mieć założone również podczas zajęć.

8. Sale lekcyjne będą wietrzone podczas zajęć. Podczas przerw wszystkie okna w Sali będą otwarte. Uczniowie będą w tym czasie na korytarzu.

9. Przerwy będą organizowane tak aby każda klasa miała je w innym czasie.

10. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy wskazujące na infekcję górnych dróg oddechowych prosi ucznia o opuszczenie sali lekcyjnej.

11. Informacje dotyczące najbliższego Szpitala Zakaźnego znajdują się na drzwiach wejściowych do Szkoły

12. Informacja dotycząca kontaktu do najbliższej stacji sanitarno epidemiologicznej znajduje się na drzwiach wejściowych do Szkoły.