Szkoła z najlepszymi tradycjami

Niepubliczna Szkoła Ogólnokształcąca i Zawodowa w Żywcu powstała w 2000 roku.

Od początku istnienia swoją działalności opiera na takich wartościach jak rzetelność, odpowiedzialność, uczciwość
i indywidualne traktowanie każdego ucznia.

Oferta edukacyjna jest dostosowana do potrzeb rynku pracy i ukierunkowana na wszechstronny rozwój słuchaczy. Zajęcia mają wysoki walor merytoryczny. Poza tym nacisk jest kładziony na praktyczny aspekt nauki i uzyskanie konkretnych kompetencji.

Kadra nauczycielska składa się z doświadczonych nauczycieli, którzy dokładają wszelkich starań, aby słuchacze zdali egzaminy kończące cykl nauki.  Nasi nauczyciele uczą z pasją, zaangażowaniem i są w stałym kontakcie ze słuchaczami.

Plany nauczania są wzbogacone o dodatkową liczbę godzin, a dla osób zainteresowanych prowadzone są zajęcia fakultatywne. Szkoła szczyci się indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Panuje w niej przyjazna atmosfera, która sprzyja procesowi nauki.

Niepubliczna Szkoła Ogólnokształcąca i Zawodowa w Żywcu posiada uprawnienia szkoły publicznej, które pozwalają na przeprowadzanie egzaminów państwowych oraz wydawanie świadectw i zaświadczeń na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej, które są honorowane przez wszystkie organy administracji państwowej oraz przedsiębiorców sektora prywatnego.

Niepubliczna Szkoła Ogólnokształcąca i Zawodowa w Żywcu 2000-2020

1 września 2000 – powstanie Niepublicznej Szkoły Ogólnokształcącej i Zawodowej w Żywcu Rok szkolny 2000/2001 stanowił inaugurację działalności Szkoły. 1 września naukę rozpoczęli pierwsi Słuchacze Liceum dla Dorosłych i Policealnej Szkoły Zawodowej kształcącej techników informatyków.

2000 – Liceum dla Dorosłych i Policealna Szkoła Zawodowa Od tego czasu nieprzerwanie kształcimy Słuchaczy w Liceum dla Dorosłych oraz na kierunku technik informatyk. Powstaje też nowoczesna i w pełni profesjonalnapracownia komputerowa.

2001 – powstanie nowoczesnej pracowni komputerowej

2002– 2007 -uruchomienie stałej współpracy z firmą Evatronix SA (Bielsko-Biała) Przez kilka lat eksperci z zakresu technologii informatycznych przybliżają Słuchaczom praktyczne aspekty funkcjonowania nowoczesnych technologii oraz pracy informatyka. Słuchacze odbywali praktyki w firmie Evatronix.

2004 – nowe kierunki: rachunkowość, usługi kosmetyczne oraz technik farmaceutyczny Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku Szkoła przygotowuje program nauczania dla przyszłych techników rachunkowości oraz techników farmacji. Słuchacze tych kierunków odbywają praktyki w najlepszych biurach rachunkowych oraz aptekach w regionie, a także uczą się pod okiem specjalistów i dyplomowanych egzaminatorów.

2011-powstaje Policealna Szkoła Medyczna grupująca kierunki medyczne Kierunki medyczne dostępne w ofercie edukacyjnej Szkoły, takie jak: opiekun medyczny, technik farmaceutyczny, technik masażysta, opiekun osoby starszej i opiekunka dziecięca – zostają połączone w ramach wyspecjalizowanej jednostki. Nowo utworzona Policealna Szkoła Medyczna jest sprofilowana pod kątem przygotowania do podjęcia pracy w zawodach medycznych. Zajęcia ze Słuchaczami prowadzą eksperci.

2011 –w Liceum dla młodzieży rozpoczyna naukę pierwszy rocznik 1 września 2012 rok szkolny rozpoczęła młodzież licealna ucząca się w trybie dziennym. Po trzech latach nauki w 2015 roku przystąpili do egzaminu maturalnego.

2013 – Prawie 100% zdawalności egzaminu zawodowego i graduacja pierwszego rocznika Liceum dla młodzieży Przez wiele lat Słuchacze Policealnej Szkoły Zawodowej na wszystkich dostępnych kierunkach wysoko plasowali się w rankingach zdawalności egzaminów zawodowych. Niemniej rok 2013 był pod tym względem szczególny – osiągnęli prawie 100% wynik zdawalności.

2014 – Otwarcie nowych pracowni kosmetycznej, farmaceutycznej i medycznej Priorytetem dla Szkoły jest kształcenie praktyczne i pod kątem wykonywanego w przyszłości zawodu. Nie szczędzimy wysiłków by zapewnić jak najlepsze warunki nauki. W Szkole dostępne są pracownie medyczne oraz kosmetyczna.

2016 – wprowadzenie kursów przygotowujących do matury do oferty edukacyjnej Egzamin maturalny to sprawdzian dojrzałości i sumienności. Nasi nauczyciele są przygotowani do przeprowadzenia uczniów przez proces skutecznej nauki do matury.

2019 – zmiany w szkolnictwie – nowa podstawa programowa