O nas

Poznaj historię i teraźniejszość szkoły

 

Niepubliczna Szkoła Ogólnokształcąca i Zawodowa w Żywcu stara się rozpoznawać preferencje osób pragnących zdobywać wykształcenie, a także dostrzegać potrzeby pojawiające się na rynku pracy. Staramy się tak przygotowywać naszą ofertę edukacyjną, aby w możliwie maksymalnym stopniu odpowiadała wymaganiom potencjalnych słuchaczy. 

Założycielka Szkoły, dostrzegając brak możliwości uzupełniania wykształcenia dla osób dorosłych czynnych zawodowo, postanowiła wyjść naprzeciw rosnącym potrzebom powołując do życia, w 2000 roku, Niepubliczną Szkołę Ogólnokształcącą i Zawodową. Celem szkoły było zapewnienie warunków rozwoju dla osób pragnących przystąpić do przeprowadzanego ówcześnie egzaminu dojrzałości. 

Prowadząc naszą działalność, staramy się nie tylko przygotować słuchaczy pod względem merytorycznym, ale również wykształcić umiejętność konstruktywnego i przedsiębiorczego myślenia. Zadajemy sobie bowiem sprawę z tego, że powodzenie zawodowe naszych absolwentów będzie przede wszystkim zależało od ich otwartości i umiejętności konkurowania na rynku pracy. Współcześnie coraz większego znaczenia nabierają takie cechy jak elastyczność, inicjatywa oraz zdolności przystosowania się do nowych warunków. 

Pragniemy dołożyć wszelkich starań, aby prowadzona przez nas działalność przynosiła jak najlepsze efekty. Plany nauczania wzbogacone są o dodatkową liczbę godzin, a dla osób zainteresowanych prowadzone są zajęcia fakultatywne. Przed słuchaczami stoi więc wiele możliwości, jednak od nich samych zależy, w jakim stopniu je wykorzystają.  

Przyjdź 8:00-18:00

Zadzwoń 33 861 89 59

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.